لينوكس
وبلاگ لينوكس
نويسندگان
لينک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضويت
نام کاربري :
پسورد :
تکرار پسورد:
ايميل :
نام اصلي :
آمار
امروز : 2
ديروز : 0
افراد آنلاين : 1
همه : 2
پيوندهاي روزانه
لينكي ثبت نشده است

موسيقي پاپ يك سبك از موسيقي عامه‌پسند است و معمولاً در مقابل موسيقي كلاسيك و فولك (محلي) قرار مي‌گيرد و از آن‌ها متمايز است. با اين حال هنرمندان اين سبك در سبك‌هاي راك، هيپ‌هاپ، دنس، ريتم اند بلوز (R&B) و كانتري هم مي‌توانند فعاليت داشته باشند و اين باعث مي‌شود كه تبديل به سبكي انعطاف‌پذير شود. عبارت «موسيقي پاپ» همچنين مي‌تواند به يك زير سبك خاص (درون پاپ) اشاره داشته باشد مانند سافت راك و پاپ راك.

شايد يكي از مشخصات اصلي موسيقي پاپ ، يك عنصر ريتميك سنگين در زير است كه معمولا توسط دستگاههاي تقويت كننده الكترونيك (amplifier) اجرا مي گردد و ملودي اصلي بر اين ريتم غالب مي باشد.

ترانه پاپ به ترانه اي گفته مي شود كه مردم به زمزمه و خواندن آن علاقه دارند . موسيقي پاپ از نظر تجاري موفق مي باشد و سبك مورد علاقه ايستگاههاي راديويي است .

مشخصه هاي اصلي موسيقي پاپ:

تفاوت هاي اصلي اي كه مي توان ميان موسيقي پاپ و ديگر گونه هاي موسيقي كه شايد بتوان آنها را جدي تر ناميد بيان كرد عبارتند از:

طول قطعه : برخلاف قطعات موسيقي كلاسيك و جز كه مي توانند بدون تكرار بسيار طولاني باشند، موسيقي خالص و بدون تكرار قطعات پاپ به ندرت از ۳۲ ميزان بيشتر مي شود. در تكرارها معمولاً حداكثر ممكن است كه ترانه تغيير كند و نه چيز بيشتر.

تغيير گام و مدولاسيون : مدولاسيون و تغيير گام از ويژگيهاي بارز موسيقي كلاسيك و جز است حال آنكه به ندرت در ترانه هاي پاپ از اين امكان استفاده مي شود. در واقع در اين سبك از موسيقي شايد استفاده از مدولاسيون براي جلوگيري از تكرار و يكنواختي ملودي يا هارموني استفاده شود در حالي كه در بسياري از كارهاي جز يا كلاسيك بدور از نگراني تكرار، از مدولاسيون يا تغيير گام (يا مد) استفاده ميشود.

لينك منبع

امتياز:
بازديد:
برچسب: آهنگ، موسيقي،
موضوع:
[ ۲۳ آذر ۱۳۹۹ ] [ ۰۳:۰۳:۱۶ ] [ لينوكس ]
[ ]
.: Weblog Themes By bigtheme :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
پنل کاربري
نام کاربري :
پسورد :
نظرسنجی
لينک هاي تبادلي
فاقد لینک
تبادل لينک اتوماتيک
لينک :
خبرنامه
عضويت لغو عضويت
امکانات وب